GazetaMax
Lajme

Tërmeti sapo goditi Kosovën, ja ku ishte epiqendra

Kosova sapo është goditur nga një tërmet.
Një tërmet e ka goditur sot Kosovën, ndërsa të dhënat e Qendrës Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) bëjnë të ditur se ky tërmet ishte me magnitudë prej 2.9 shkallë të Rihterit.
Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 15 kilometra afër Prizrenit, ndërsa thellësia e tërmetit ka qenë 2km.
Ende nuk ka ndonjë informacion nëse ky tërmet ka shkaktuar ndonjë dëme në këtë pjesë të Kosovës.

Related posts

Debat publik me rastin e Ditës ndërkombëtare për veprim për shëndetin e gruas

Gazetamax.mk

Spasovski dhe Bërnz në stërvitje operative-taktike të MPB-së dhe ambasadës së SHBA-së

Gazetamax.mk

23 vjet nga Masakra në Poklek dhe Çikatovë të Vjetër

Gazetamax.mk