GazetaMax
SPORT

Milani i ofrojë pagën e njëjtë si Barcelona, por Kessie vendosi të luaj në Camp Nou

Franck Kessie dhe Andreas Christensen janë pothuajse lojtarë të rinj të Barcelonës pasi Joan Laporta konfirmoi se katalanasit kanë siguruar marrëveshje për të blerë një mbrojtës dhe një mesfushor.
Presidenti i klubit katalunas foli për RAC1 për planet e tyre për të ardhmen dhe dukej se konfirmoi blerjen e dy yjeve që do të zbarkojnë në Camp Nou si lojtarë të lirë në verë.
Kreu i Barcelonës refuzoi të përmendë lojtarët e nënshkruar, por konfirmoi se dy lojtarë të rinj do t’i bashkohen klubit gjatë verës.
“Ne kemi disa marrëveshje të mbyllura tashmë. Kontratat e tyre po skadonin, kështu që ne mund të negocionim me ta”, deklaroi Laporta.

“Mbrojtja dhe mesfusha? Aty përreth, nuk dua të jap emra”.
Kontratat e Kessie dhe Christensen me Milanin, respektivisht me Chelsean skadojnë në fund të sezonit dhe të dy lojtarët nuk kanë arritur një marrëveshje për të vazhduar me klubet e tyre aktuale.
Rossonerët thuhet se i ofruan Kessiea një marrëveshje të re prej 6.5 milionë euro. Ai e refuzoi ofertën, por duket se ka rënë dakord për një pagë të ngjashme në Barcelonë. 25-vjeçari iu bashkua kuqezinjve në vitin 2017 nga Atalanta dhe ka luajtur 214 ndeshje me gjigantët e Serie A.

Related posts

Brazili konsolidon kreun, Italia kalon Spanjën! Si renditen Shqipëria dhe Kosova?

e-max

Milan ka gati blerjen e madhe brenda Serie A

e-max

Tri blerjet e mëdha të Milanit nëse ndryshojnë pronësi

e-max

Leave a Comment

SPORT

Milani i ofrojë pagën e njëjtë si Barcelona, por Kessie vendosi të luaj në Camp Nou

Franck Kessie dhe Andreas Christensen janë pothuajse lojtarë të rinj të Barcelonës pasi Joan Laporta konfirmoi se katalanasit kanë siguruar marrëveshje për të blerë një mbrojtës dhe një mesfushor.
Presidenti i klubit katalunas foli për RAC1 për planet e tyre për të ardhmen dhe dukej se konfirmoi blerjen e dy yjeve që do të zbarkojnë në Camp Nou si lojtarë të lirë në verë.
Kreu i Barcelonës refuzoi të përmendë lojtarët e nënshkruar, por konfirmoi se dy lojtarë të rinj do t’i bashkohen klubit gjatë verës.
“Ne kemi disa marrëveshje të mbyllura tashmë. Kontratat e tyre po skadonin, kështu që ne mund të negocionim me ta”, deklaroi Laporta.

“Mbrojtja dhe mesfusha? Aty përreth, nuk dua të jap emra”.
Kontratat e Kessie dhe Christensen me Milanin, respektivisht me Chelsean skadojnë në fund të sezonit dhe të dy lojtarët nuk kanë arritur një marrëveshje për të vazhduar me klubet e tyre aktuale.
Rossonerët thuhet se i ofruan Kessiea një marrëveshje të re prej 6.5 milionë euro. Ai e refuzoi ofertën, por duket se ka rënë dakord për një pagë të ngjashme në Barcelonë. 25-vjeçari iu bashkua kuqezinjve në vitin 2017 nga Atalanta dhe ka luajtur 214 ndeshje me gjigantët e Serie A.

Related posts

Kessie s`do largohet nga Barcelona në janar

e-max

Kampioni i botës kthehet në shtëpinë e tij nga ku ishte dëbuar, ngre flamurin ukrainas pas çlirimit të vendit

e-max

Lamtumirë Barcelonë, Depay po rikthehet në Premierligë

e-max

Leave a Comment