GazetaMax
Lajme

Tre të zhdukur nga përmbytjet në Zvicër

Reshjet e shiut në kantonin zviceran të Valais kanë shkaktuar përmbytje të rënda.

Si shkak kanë mbetur të izoluar banorët në destinacionin turistike të Zermatt.

Reshjet e vazhdueshme dhe bora e shkrirë kanë çuar në përmbytje të konsiderueshme në kantonin zviceran të Valais.

Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshiu qytetin juglindor zviceran, Misox në luginën alpine të Graubunden.

Related posts

Alternativa nuk ka realizu asgjë në 100 ditët e para në Qeveri, Zejdi pranon dështimin (VIDEO)

Gazetamax.mk

Kryeparlamentari Gashi priti në takim zëvendës ministren e jashtme greke

Gazetamax.mk

PLD kërkon të shkurtohen pagesat dhe numri i anëtarëve të bordeve drejtuese dhe mbikqyrëse

Gazetamax.mk