GazetaMax
Sport

U tha se lojtari i është ofruar Cityt, Guardiola: Më vjen keq për Neymar

Gjatë ditës së djeshme, ‘Le Parisien’ ka raportuar se kartoni i Neymar i është ofruar skuadrës së Manchester City, por këta të fundit kanë refuzuar të nisin negociatat.
Për një gjë të tillë është pyetur edhe trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, i cili i ka vlerësuar të pavërteta këto zëra.
“Më vjen keq për ‘Le Parisien’, por nuk është e vërtetë. Më vjen keq për ta, sepse informacioni që kanë marrë ata është i gabuar”, ka thënë Guardiola.
“Neymar është një lojtar i shkëlqyer, dhe sipas informatave të mia edhe një djalë i mirë. Lëreni të shprehet në Paris. Man City bleu 150 lojtarë secilën verë dhe s’është e vërtetë. Më vjen keq për Neymar, sigurisht”, shtoi Pep.
Manchester City gjatë kësaj vere ka përforcuar skuadrën me Erling Haaland dhe Kalvin Phillips, por ka humbur Gabriel Jesus e Raheem Sterling. Zinchenko është në rrugë për t’u larguar po ashtu.

Related posts

Notat e lojtarëve, Leeds United 0-4 Manchester City: Jesus dhe Foden më të mirët

e-max

Pas 17 vitesh martesë ndahet nga bashkëshortja legjenda e futbollit

e-max

Mourinhos i kërkohet t’i japë Ten Hagut ‘këshilla’ për punën te Man Utd, përgjigja e tij është epike

e-max

Leave a Comment