Urime!! Milan po i shitet gjigantit arab

Milan është afër shitjes së fondit me bazë në Bahrein Investcorp, me marrëveshjen që thuhet se 90% të ka përfunduar sipas një gazetari.
Gazetari i La Repubblica, Luca Pagni foli për MilanNews për shitjen e mundshme të klubit kuqezi në fondin e Lindjes së Mesme dhe filloi duke thënë se nuk ka pasur asnjë mohim dhe se burimet e tyre kanë ‘siguruar të gjitha konfirmimet’ se bisedimet janë ‘mjaft të avancuara , përcjell ORAinfo.

Ai gjithashtu vuri në dukje se zbulimi erdhi vetëm sepse L’Equipe po analizonte lidhjet midis Elliott dhe Lille dhe u përplas me të.
Pagni shton se Milani është tërheqës sepse nuk ka borxhe, është rikthyer vazhdimisht në Champions League dhe projekti i stadiumit është shumë në zhvillim e sipër.
Do të jetë një operacion me vlerë rreth një miliardë euro dhe tregon se Milani ka një markë të gjerë jo vetëm në Evropë, por edhe në Kinë, Shtetet e Bashkuara dhe zona të tjera. Ai shton se ka një shans ‘90%’ që shitja të realizohet./ORAinfo/

Të fundit në përqindje