Vendoset stacion mobil për selektimin e mbeturinave, Gerasimovski: Përzgjedhja e mbeturinave sjellë përfitim dhe mbron natyrën

Date:

Fëmijët mësuan se përzgjedhja e duhur e mbetjeve na sjell produkte të reja si rroba të reja, atlete, lodra dhe letër të pastër për fletore dhe libra.

Përveç asaj edhe përzgjedhja e duhur e mbetjeve mbron mjedisin duke përfshirë kafshët në lumenj, liqene dhe oqeane dhe madje edhe ato që jetojnë në pyje.

Ligjërata edukative për përzgjedhjen e duhur të mbeturinave u mbajtën për fëmijët tanë nga Go Green të cilët vendosën stacion mobil për seleksionimin e mbeturinave në shkollën fillore “Kiro Gligorov”.

Ata morën gjithashtu karta me fara që duhet të mbjellin dhe të shohin se çfarë lloj lulesh do të rriten.

Për gëzimin tim të madh, fëmijët nuk harruan të përmendin se ata tashmë po klasifikojnë shishet dhe kanaçet plastike në makinat tona të ndarjes së mbeturinave dhe marrin monedha për këtë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226590497527110&set=pcb.10226590506287329

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...