Witsel po largohet nga Dortmund

Ka javë që spekulohet për largimin e Axel Witsel (33).
Kontrata e yllit të BVB skadon në fund të sezonit, e nuk ka pasur asnjë shenjë zgjatjeje kohët e fundit dhe nuk do të ketë më, përcjell ORAinfo.

Zyrtarët e Dortmundit më në fund kanë vendosur të mos e vazhdojnë kontratën me Witsel. Strategu i mesfushës u informua për vendimin disa javë më parë.
Edhe pse koha e tij në Dortmund ka mbaruar, 33-vjeçari sillet në mënyrë absolutisht profesionale dhe dëshiron të thotë lamtumirë sa më me sukses./ORAinfo/

Të fundit në përqindje

Witsel po largohet nga Dortmund

Ka javë që spekulohet për largimin e Axel Witsel (33).
Kontrata e yllit të BVB skadon në fund të sezonit, e nuk ka pasur asnjë shenjë zgjatjeje kohët e fundit dhe nuk do të ketë më, përcjell ORAinfo.

Zyrtarët e Dortmundit më në fund kanë vendosur të mos e vazhdojnë kontratën me Witsel. Strategu i mesfushës u informua për vendimin disa javë më parë.
Edhe pse koha e tij në Dortmund ka mbaruar, 33-vjeçari sillet në mënyrë absolutisht profesionale dhe dëshiron të thotë lamtumirë sa më me sukses./ORAinfo/

Të fundit në përqindje