GazetaMax
Sport

Zvocër- Kosovë, mbyllet pjesa e parë pa gola

Mbyllet pjesa e parë: Paqe mes Zvicrës e Kosovës, Xhaka ‘merak’ në fanellën e Rashicës.
Kanë përfunduar 45 minutat e para të pjesës së parë mes Zvicrës dhe Kosovës.
Në ‘Letzigrund’ në Cyrih, Zvicra dhe Kosova kanë mbyllur pjesën e parë pa gola, shkruan lajmi.
Kosova pati dy mundësi të mira shënimi, të dyja pas goditjeve me kokë. Fillimisht ishte Amir Rrahmani që u gjend mirë në zonë, por goditja e tij ishte shumë e butë.
Më pas, në minutën e 17’ Zvicra mund të fitonte një penallti, pas një ndërhyrje të pakujdesshme të Hadërgjonaj ndaj Zuber.
Kosova rrezikoi përsëri me anë të Valon Berishës, i cili goditi fort me kokë, por portieri i vendasve ishte në pozitën e duhur.
Zvicra reagoi me Zuber, por goditja e tij u prit në dy kohë nga Aro Muric.
Në minutën e 43’, Shaqiri lëshoi një goditje të fortë, por Aro Muric priti për të mbajtur portën e paprekur.
Pjesa e parë kështu mbyllet pa gola, për t’u vendosur gjithçka në pjesën e dytë

Related posts

Zhvillime të fundit nga Anglia, ky pritet të jetë trajneri i ri i Man Unitedit

Gazetamax.mk

U tha se pritej vetëm zyrtarizimi i tij të Man United, vjen lajmi i papritur për Ten Hag

Gazetamax.mk

Madrid i hynë garës për transferimin e Haaland

Gazetamax.mk