Artoni, Xhevairi dhe Astriti, tre shqiptarët në Zvicër që argëtojnë Diasporën

Date:

Më në fund edhe në Diasporë në disa shtete si Zvicra dhe Gjermania aty ku ka dhe shumë shqiptarë pandemia ka ikur. E ku jemi tek shqiptarët ata sidomos fundjavës duan të argëtohen e të kënaqen me muzikë dhe mbrëmje shqiptare. Ne do ju prezantojmë tani tre djemtë që me punën e tyre si pronarê të një prej clubeve më të njohura në Diasporë, Disco Boleros bëjnë që të dridhet Zvicra. E këta janë Arton Shefkiu, Xhevair Emini dhe Astrit Islami të cilët mendojnë gjithmonë që në clubin e tyre në mbrëmjet që organizojnë të jetë atmosfera në maksimun me artistët më të mirë duke bërë që rinia shqiptarë të kënaqet pa masë. Gjatë këtyre ditëve festive që kaluan ata kishin ftuar disa nga zërat më të njohur të hiteve shqiptare ku të gjithë të pranishmit janë argëtuar e mezi presin të jenë përsëri në Boleros në mbrëmjen e rradhës.

https://www.instagram.com/tv/CbDA-l8DRg2/?utm_medium=copy_link

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...