BOMBA E MËNGJESIT: Lewandowski ka arritur marrëveshje me Barcelonën

Date:

Ylli polak, Lewandowski ka arritur marrëveshje me Barcelonën, raportojnë mediat spanjolle.
Robert Lewandwoski ka kontratë me Bayern Munich deri në vitin 2023, por pritet të largohet në fund të sezonit. Kjo pasi lojtari nuk ka rinovuar me ‘Bavarezët’.
Disa ekipe kanë shfaqur interesim për sulmuesin polak, në mesin e tyre edhe Barca.

Xavi Hernandez po kërkon të përforcojë ekipin dhe si opsion për sulmin e tij e sheh Lewan.
Sipas gazetës spanjolle ‘Sport’, sulmuesi ka arritur marrëveshje me ekipin e Barcelonës.
‘Blaugranët’ janë të gatshëm të paguajnë deri në 60 milionë euro, që Lewandowski të jetë në ‘Camp Nou’ sezonin e ardhshëm.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...