GazetaMax
Ballina

Drejtori Iseni priti në takim ambasadorin Reka, bisedohet për funksionimin e Inspektoratit të gjuhëve

Sot pata një takim pune me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në vend, z. Fatos Reka.
Në takim e njoftova ambasadorin Reka për sfidat me të cilat përballet Inspektorati i Përdorimit të Gjuhëve që nga themelimi i tij, për funksionimin e tij dhe për punën gjithëpërfshirëse të vazhdueshme.
I shpalosa edhe planet dhe aktivitetet e ardhshme.
Shprehëm gatishmërinë për bashkëpunim në të ardhmen në fushën e organizimit të projekteve të përbashkëta.
https://www.facebook.com/photo?fbid=10159784526033427&set=pcb.10159784527313427

Related posts

Kovaçevski: Ishim një nga tre vendet në botë, që nuk kishim regjistrim një kohë të gjatë

e-max

Për herë të parë realizohen këto operacione në QKUK

e-max

Ahmeti: U nënshkrua marrëveshja historike, faleminderit për përkrahje dhe uroj punë të mbarë

e-max