Driton Halimi, kampion në turneun ndërkombëtar në karate “Sofia Open 2022”

Date:

Driton Halimi nga Tetova është shpallur kampion në turneun ndërkombëtar në karate “Sofia Open 2022”, një tjetër sukses për sportistin e ri i cili nuk din humbje por vetëm fitore dhe sukses jo vetëm në arenën vendore por tashmë edhe më gjerë.

Halimi pas një suksesi të jashtëzakonshëm në vend, tashmë ka filluar të depërtojë edhe në rajon por edhe më gjerë, derisa fitorja në Sofje duke u shpallur kampion ndërkombëtar në karate e sjellë atë në një pozitë shumë të volitshme për të garuar edhe në nivel botëror.

https://www.facebook.com/driton.halimi.10/posts/564957295154035

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...