GazetaMax
Sport

Florian Marku ka vetëm një barazim si boksier profesionist

Ky është barazimi i vetëm i Florian Markut si boksier profesionist.
Florian Marku po vazhdon me paraqitje mbresëlënëse në boksin profesionist, në kategorinë welterweight.
Tani, “mbreti shqiptar” ka shkuar në 11 fitore dhe një barazim në karrierën e tij tre vjeçare në këtë sport, shkruan Gazeta Express.
Prej 11 fitoreve, bokseri shqiptar shtatë nga to i ka fituar me nokaut.
Por, Marku kishte barazuar në një meç. Bëhet fjalë për duelin e dhjetorit të vitit 2020, ku Florian Marku ishte përballur me Jamie Stewart.
Steëart ishte rrëzuar nga një e majtë e fuqishme e Markut në raundin e dytë, megjithatë gjyqtarët e vlerësuan si barazim.
Kjo e irritoi tej mase Markun, i cili e kontestoi këtë vendim.

Related posts

Napoli merr vendim për Mertens

e-max

Fury – Chisora më 3 dhjetor në Londër

e-max

Dembele pranoi reduktim në pagë për të vazhduar me Barcelonën

e-max

Leave a Comment