GazetaMax
SPORT

Gara për Scudetton, Tomori befason me fjalët e tij

AC Milan, ka mbajtur portën e paprekur katër ndeshje radhazi dhe një arsye e madhe për këtë është stabiliteti i Fikayo Tomorit.
Në të vërtetë, qendërmbrojtësi ka qenë i shkëlqyer dhe ai është gjithashtu optimist në garën e Scudettos, përcjell ORAinfo.
Rossonerët janë aktualisht tre pikë përpara Napolit dhe gjashtë pikë përpara Interit, i cili ka një ndeshje më pak. Ata kanë gjithçka në duart e tyre, ndaj dhe mbrojtësit do të duhet të vazhdojnë punën e tyre të madhe.
Duke folur për Sky Italia, siç citohet nga MilanNews, Tomori ka ndarë mendimet e tij për situatën aktuale dhe presionin nën të cilin ndodhen.Në fund të fundit, ata janë afër Scudetto-s për herë të parë që nga sezoni 2011/12, pasi nuk arritën të vazhdojnë sezonin e kaluar.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Po bëjmë shumë mirë këtë sezon dhe fakti që menaxheri, lojtarët dhe stafi më bëjnë të ndihem shumë rehat dhe i mirëpritur, më ndihmon të luaj futbollin tim më të mirë. Tani gjithçka po shkon mirë dhe shpresojmë ta bëjmë një vit të mbarë”.
“Unë mendoj se është një lloj presioni pozitiv, ne jemi në një situatë ku mund të bëjmë diçka të veçantë, kështu që po, ka tension, por lloji i presionit që të bën të argëtohesh. Duhet të marrim rezultate, duhet të fitojmë, kemi mundësi të bëjmë diçka të madhe”, përfundoi ai.
Milani do të përballet me Bolonjën pas pushimit ndërkombëtar dhe Tomori do të jetë një nga lojtarët e pushuar mirë, duke qenë se nuk mori një thirrje nga Anglia. Dhe shpresojmë se kjo do të përfundojë në dobi të kuqezinjve. /ORAinfo/

300x250

Related posts

Ky ishte reagimi i ftohtë i Handanovicit teksa Radu

e-max

Tevez te Milan? Vjen lajmi “bombë”

e-max

Pas transferimit tek Antwerp, Arbnor Muja takohet me Agim Bahtirin

e-max