GazetaMax
Ballina

Izet Zeqiri zgjedhet rektor i Universitetit “Nënë Tereza”

Akademiku Izet Zeqiri është zgjedhur rektor i ri i Universitetit “Nënë Tereza”. Zeqiri do të zë vendin e Aziz Pollozhanit i cili ishte rektor nga themelimi i këtij Institucioni të lartë arsimor. Izet Zeqiri është doktor i shkencave ekonomike, profesor në Universitetin e Evropës Juglindore dhe për dy vite dekan i fakultetit të biznesit dhe ekonomisë. Ishte deputet në Parlamentin e Maqedonisë, ndërsa nga viti 2015, anëtar i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë.

Related posts

Zaev: Marrëveshja e Prespës ia vlente dhe prapë do të dëshmojë se ia vlen

e-max

“Tryeza e Partnerëve” në Tiranë, Lazim Destani: Bizneset e Diasporës kanë shumë arsye për të qenë më të përkushtuar për ruajtjen dhe zhvillimin e ekonomisë së vendit

e-max

Gashi: Bukuria e botës nuk qëndron tek njerëzit e njëjtë, por te njerëzit e veçantë

e-max