Jose Mourinho shpërthen në lot pasi e dërgoi Romën në finalen e Ligës së Konferencës – ai mund të futet në histori

Jose Mourinho ka shpërthyer në lot, teksa udhëhoqi skuadrën e tij Romë në finalen e Ligës së Konferencës, me një fitoren të marr në shtëpi ndaj Leicester City.
Mourinho ka fituar në 22 vitet e tij si trajner deri më tani të gjithë trofetë ku ka marr pjesë, por të enjten mbrëma ai pati një mundësi shumë unike.
Pasi barazoi 1-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Konferencës me Leicesterin, Mourinho e dinte se një fitore në shtëpi do të siguronte një vend në finalen e parë të kompeticionit që do të mbahet në Tiranë.
Liga e Konferencave është e re këtë sezon, dhe është niveli i tretë i garave të UEFA-s, dhe falë një goli të Tammy Abraham në pjesën e parë, Mourinho mund të jetë fituesi i parë i këtij trofeu.

Të fundit në përqindje