Ju prezantojmë Tony me “Tanz Tanz”

Date:

Emri i tij i saktë është Arton por në muzikë prezantohem me Tony. Këngëtari është me origjinë nga Kosova por ka lindur dhe jeton në Austri dhe sapo ka publikuar projektin muzikor ” Tanz Tanz”. Mësojmë se kënga është krijuar nga vetë ai së bashku me producentin e tij dhe vjen në platformat online. Talenti shqiptar synon jo vetëm tregun shqiptar por edhe atë internacional e duket se ka shumë të ardhme. Ai dëgjon shumë muzikë pa dallim se në çfarë gjuhe, ndërsa është i hapur për çdo bashkëpunim mjafton që artisti ti pëlqej. Për më shumë e të reja nga ai mjafton që e ndiqni atë edhe në rrjetin e tij social në instagram me tonyoffiziell.

https://www.instagram.com/tv/CbIkDcqlNCg/?utm_medium=copy_link

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...