Kalendar “ferri” në prill, Klopp: Nuk jemi kundërshtari ideal për askënd

Date:

Një gol i Diego Jota 12 minuta përpara fundit të ndeshjes i dha fund ëndrrës së Nottingham Forest dhe i dhuroi Liverpoolit kualifikimin në gjysmëfinalet e FA Cup, aty ku do të përballen me Manchester City

“The Reds” fituan Kupën e Ligës më 27 shkurt, teksa po garojnë edhe për fitimin e titullit kampion (-1 nga City), Champions League (Benfika rivali në çerekfinale) dhe FA Cup.

Kalendari në muajin prill është i mbushur me sfida të zjarrta dhe “finale”, por Jurgen Klopp është gati dhe paralajmëron rivalët. “Kemi Watford, Benfica, City, Benfica, City, United dhe Everton në prill…

Nga këndvështrimi ynë janë të gjitha ndeshje shumë të vështira, por nuk do t’i luajmë të gjithë njëherësh, le t’i marrim një nga një. E dinim që do na priste City në gjysmëfinale të FA Cup.

Duam të kualifikohemi në finale. Ne nuk jemi kundërshtari ideal për askënd, do hasim vështirësi, por duhet të sigurohemi që të jetë e vështirë edhe për kundërshtarët tanë”, deklaroi Klopp.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll…


Your answer:

Correct answer:

You got {{SCORE_CORRECT}} out of {{SCORE_TOTAL}}

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...