Këngëtarja Ori gati të rikthehet me një super projekt

Date:

Ka zgjedhur të jetoj në Londër këngëtarja shqiptare me origjinë nga Burreli e që të gjithë e njohin si Ori. Ajo ka qenë mjaft e angazhuar kudo ku ka shqiptarë, por mësojmë se për një vit e gjysëm u shkëput pak nga angazhimet, këngët, koncertet eventet për arsyeje shëndetsore. E lajm i mirë në rradhë të parë ajo është mirë, e dyta do ti gëzoj shumë edhe ndjekësit dhe dashamirësit e muzikës së saj pasi la gati projektin e saj më të ri. Mësojmë se kënga do të quhet “Je vetëm ti ” një bashkëpunim me Bled Selitën, orkestruar dhe muzikë nga Isa Zade, tekst nga Olsi Celmeta. Artistja tashmë ka nisur të zgjedhë bashkëpunëtorët, thënë ndryshe me më të mirët duke ju shmangur atyre që vetëm kanë llafe më shumë se sa vepra, ndërsa vetë Ori me zërin e saj su trembet konkurrencës. Kënga do të publikohet gjatë verës që po troket e ne duhet të bëhemi gati për një hit të bukur nga Ori e për rikthimin e saj me këtë super bashkêpunim.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...