Kështu do të duket Xiaomi 12 Lite, zbulohen detajet e para

Date:

Seria Xiaomi 12 tashmë përbëhet nga tre modele dhe së shpejti do të marrë një të katërt. Seria aktualisht përmban Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro më të madh dhe Xiaomi 12X më të përballueshëm, por burimet tani kanë zbuluar se një anëtar i katërt i serisë i quajtur Xiaomi 12 Lite po vjen gjithashtu.

Kjo pajisje po zhvillohet me emrin e koduar L9 taoyao, dhe renderet kanë zbuluar se si do të duket. Gjithashtu, dihen detajet e para për të. Xiaomi 12 Lite do të ketë një ekran OLED 6.55 inç dhe do të jetë pak më i madh se Xiaomi 12, gjë që konfirmohet nga një krahasim në render.

Ai do të mundësohet nga një procesor i serisë Snapdragon 700, ndoshta Snapdragon 770G +, dhe në anën e pasme do të ketë tre kamera, ndër të cilat Samsung ISOCELL GW3 do të jetë sensori kryesor 64 MP. Do të shoqërohet me një kamerë ultra të gjerë dhe makro pa stabilizim optik. Nuk ka një datë zyrtare për prezantimin e pajisjes dhe daljen e saj në treg.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...

ITSHKSH do të zgjeroj veprimtarinë shkencore nëpër disa qytete/ Grubi: Edhe një realizim i madh programor

Instituti për trashëgimi shpirtërore dhe kulturore të Shqiptarëve do...