Sony pezullon dërgesat e lojërave në Rusi

Date:

Sony Corp ka konfirmuar se divizioni i lojërave do të ndalojë dërgesat e softuerëve dhe pajisjeve në Rusi, pasi konflikti në Ukrainë hyn në ditën e 14-të.

Kjo do të përfshijë dërgesat e lojës së saj të re garash, Gran Turismo 7, raporton skynews.

Ndërkohë, Sony Interactive Entertainment tha se kishte pezulluar funksionimin e PlayStation Store në Rusi.

Kjo është e fundit në një listë të gjatë të markave që ndërpresin operacionet në Rusi.

Ndryshe, McDonald’s, Starbucks dhe Coca-Cola kanë ndërmarrë hapa të ngjashëm gjatë ditës së djeshme.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...