Ky lojtar kërkon largimin nga Barcelona

Francisco Trincao, 22 vjeç ka një kontratë me Barçën deri në vitin 2025, por do të pajtohej me Sporting de Portugal për të kërkuar një huazim nga klubi i Barçës për sezonin e ardhshëm.
Sipas O Jogo, anësori portugez dëshiron të rifillojë karrierën e tij në një klub të madh në vendin e tij që me siguri do të luajë në Ligën e Kampionëve (ai është i dyti me 9 pikë avantazh ndaj Benfica-s) dhe në të cilin do të përshtatet pa probleme, përcjell ORAinfo.

Ai është i lumtur me pjesëmarrjen e tij në Wolverhampton, klubi në të cilin luan si huazim këtë sezon, dhe me përvojën e tij në Premier League, por duke qenë se është një klub i nivelit të dytë, ai e kupton që paraqitjet e tij nuk kanë mjaftueshëm mbulim mediatik. për të qenë një ndeshje në ekipin portugez.
Trincao i kushtoi Barçës 31 milionë në vitin 2020, të paguara nga Barça te Sporting Braga dhe Wolverhampton ka një opsion blerjeje jo të detyrueshme. Klubi anglez huazoi Adama Traoré te skuadra e Barçës në janar me të njëjtat kushte. Shkëmbimi në fund të sezonit është një mundësi, por nuk është e qartë dhe gjithçka tregon se Trincao preferon të luajë për Sportingun./ORAinfo/

Të fundit në përqindje