GazetaMax
LAJME

LAJMI I FUNDIT: Vdes një ushtar i KFOR-it

KFOR-i ka njoftuar se ka ndërruar jetë një pjesëtarë i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO.
Përmes njoftimit për media, ata kanë bërë të ditur se vdekja e ushtarit nuk ka lidhje me luften.
Komunikata e plotë:
Me zemër të rëndë njoftojmë se dje në Prishtinë ka vdekur një pjesëtar ushtarak i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO. Vdekja nuk ishte e lidhur me luftën. Aktualisht po bëhet njoftimi i të afërmve.
“Në emër të të gjithë ushtarëve të KFOR-it të NATO-s shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta. Zemra ime është për familjet dhe miqtë e ushtarit të ndjerë dhe për të gjithë kontingjentin rumun të dislokuar në Kosovë. NATO vajton humbjen e një ushtari dhe ne jemi këtu për të mbështetur të dashurit dhe miqtë e tij. Bashkëluftëtarët e tij, marinarët dhe avionët vazhdojnë misionin e tyre të guximshëm të mandatit të OKB-së.”- Deklaratë nga Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc KAJÁRI.
300x250

Related posts

Spasovski: Migrimi, terrorizmi dhe krimi kibernetik ekzistojnë dhe do të mbeten

e-max

Projekti i ‘Korridorit 8’ do mbështetet nga BE, Varhelyi e konfirmon, Rama: Pasi udhëtoi pesë orë nga Shkupi në Tiranë, u bind se është gjëja e duhur

e-max

BDI dega Butel mban mbledhjen e fundvitit, kryetari Hasani: Vazhdojmë rrugën dhe misionin e Ali Ahmetit

e-max