Lewandowski kërkon transferimin te Barcelona

Duket se kalimi i tij te Barcelona është më afër se kurrë.
Robert Lewandowski po kërkon një kalim verës te Barcelona, raporton Sport, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi pjellor polak është gati të mbyllë një periudhë rekord në Bayern Munich dhe dëshiron të testojë veten në La Liga gjatë fazave të fundit të një karriere të jashtëzakonshme.
Kontrata e sulmuesit polak në Mynih skadon në vitin 2023 dhe marrëdhënia e tij me klubin po përkeqësohet ndjeshëm. Një projekt tërheqës për të cilin është përfolur se do t’i bashkohet është të luajë për FC Barcelona./ORAinfo/

Të fundit në përqindje