Milan-Bolonja, befasi në formacionet zyrtare

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka bërë vetëm një ndryshim në formacionin e tij fillestar për ndeshjen kundër Bolonjës në krahasim me skuadrën që mundi Cagliarin.
Pioli ka zgjedhur qëndrueshmërinë dhe sigurisht që mund ta kuptoni, duke qenë se kanë mbetur vetëm tetë ndeshje dhe sigurisht që nuk është koha për eksperimente, përcjell ORAinfo.
Pierre Kalulu e mban vendin e tij në pjesën e pasme pasi Alessio Romagnoli vuan nga inflamacioni i aduktorit të tij të majtë.
Pika kryesore e bisedës përpara ndeshjes ka qenë mesfushori sulmues. Franck Kessie ka bërë mjaft mirë në atë pozicion, por u ul në stol kundër Cagliarit dhe është ulur edhe këtë herë jashtë. Prandaj, është një mundësi tjetër për Brahim Diaz që të shkëlqejë.

Ndryshimi i vetëm është në mesfushë pasi Sandro Tonali është rikthyer pas pushimit të fundit.XI zyrtare e Milanit (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Messias, Diaz, Leao; Giroud.
Pankina: Mirante, Tătăruşanu; Ballo-Touré, Florenzi, Gabbia; Bakayoko, Castillejo, Kessie, Krunić, Saelemaekers; Ibrahimoviq, Rebiq.XI zyrtare e Bolonjës (3-5-2): Skorupski; Soumaoro, Medel, Teatri; Hickey, Schouten, Svanberg, Aebischer, Dijks; Barrow, Arnautovic.
Pankina:Bardi; Binks, Bonifazi, Kasius, Mbaye; Soriano, Vignato, Viola; Falcinelli, Orsolini, Sansone, Santander./ORAinfo/

Të fundit në përqindje