Lideri çeçen thotë se është afër Kievit

Date:

Lideri çeçen Ramzan Kadyrov, raportohet se i është afruar Kievit për tu bashkuar me forcat ruse që po luftojnë në Ukrainë.

“The Kiev Independent” raporton se se një video e publikuar nga kanali televiziv çeçen “Grozny” më 13 mars supozohet se tregon liderin çeçen Ramzan Kadyrov duke folur me luftëtarët çeçen për një sulm që ata thonë se ndodhi afër Kievit.

Po ashtu raportohet se në një postim në Telegram, Kadyrov pretendoi se po i afrohej Kievit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...