Vdes aktori William Hurt, fitues i çmimit Oscar

Date:

Fituesi i Oskarit, William Hurt, ka vdekur  në moshën 71-vjeçare, të dielën. Familja e ka konfirmuar këtë, duke bërë të ditur se aktori kishte një vdekje natyrale.

“Me pikëllim të madh familja Hurt vuan për vdekjen e William Hurt, babait të dashur dhe aktorit fitues të Oskarit, më 13 mars 2022, një javë para ditëlindjes së tij të 72-të”, tha djali i aktorit, Will, në një deklaratë. Aktori njihej për rolet e tij në filma si “Kiss of the Spider Woman” dhe “Broadcast News”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...