GazetaMax
LIFESTYLE

Lindi, artisti i ri vjen fuqishëm me këngën e re

Le të fluturojmë e tê dëgjojmë talentin e tij ashtu si quhet dhe kënga e tij më e re. Ky është Lindi, shqiptari talent dhe me stil që jeton në Wuppertal në Gjermani e që me muzikë ka 10 vite që merret. RIilind Pllana është emri i tij i plotë tash e dy vite ka nisur të bëjë muzikë më me profesionalizëm siç është dhe ” Fly with me” ardhur këto ditë me plot ritëm në spotify. Lindi ka bashkëpuniar me Fole për publikimin dhe shpërndarjen e këngës, ndërsa për të ska si muzika shqipe dhe në të është më i sigurt dhe pse jo atje ku jeton të gjithë e duan dhe e njohin muzikën shqipe. Ne mësojmë se ai këto ditë po qëndron në Egjipt ku është me pushime por edhe po realizon nië vodeoklip të ri që pritet të publikohet pas disa javëve. Ka shumë artistë shqiptarë që i ndjek diuke nisur nga Ledri Vula, Kresha, Butta, Dafina etj. Ka talent e po ecën deri tani me forcat e veta ndërsa për një bashkëpunim në ardhmen do të donte ta kishte me Noizy ose Dafinën. Ne ju ftojmë ta dëgjoni duke e shkarkuar atë në spotify dhe ta ndiqni artistin edhe në istagramin e tij për më të rejat me emrin LINDI.supernecessary.

https://www.instagram.com/reel/C6wbW5gt0tt/?igsh=MWtseThlYTBxbTNwNg==

Related posts

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani 2 vezë në ditë

e-max

Këngëtari David Dreshaj vishet dhe uroi kështu për Festën e Flamurit

e-max

16 tiparet e njerëzve të mërzitshëm

e-max