GazetaMax
Lajme

LSDM: Gjorgjievski ka shpenzuar 100.000 euro për ushtarë partiak

LSDM thotë se kryetari i komunës së Kisella Vodës ankohet se komuna nuk ka para, ndërsa Gjorgjievski ka shpenzuar 100.000 euro për ushtarë partiak.

Kryetarët e VMRO-DPMNE janë shembull i përtacisë dhe shpenzimeve të parave të qytetarëve në kohë krize, theksohet në kumtesën e LSDM-së.
Sipas tyre shembulli i fundit është kryetari i Komunës së Kisella Vodës, Orce Gjorgjievski.

Ndërsa ankohet se komuna nuk ka para për të bërë llogaritë e rregullta, kryetari Gjorgjievski ka shpenzuar 100.000 euro nga paratë e komunës për marrëveshje autoriale, thuhet në kumtesë.

Ushtarë partiak, familjarë dhe miq, por edhe megafonë mediatik janë pjesë e personave në listën e pagave të komunës së Kisella Vodës.
Sipas LSDM kjo është fytyra e vërtetë e VMRO-DPMNE-së në krye me Hristijan Mickoski.

Related posts

Hepatit akut që prek fëmijët, OBSH jep lajmin e hidhur: 169 raste në 12 shtete, shënohet viktima e parë

e-max

Hamidi: M-NAV nuk shfrytëzon të holla nga buxheti i shtetit, as për paga as për investime kapitale

e-max

Petar Bogojeski: Tregojini Afrim Gashit se Maqedonia nuk është Serbi!

e-max

Leave a Comment