GazetaMax
Lajme

Medvedev: Rusia ka fuqinë t’ju tregojë vendin të gjithëve

Rusia ka fuqinë për t’u treguar vendin të gjithë armiqve. Kjo ka qenë deklarata e aleatit më të ngushtë të Presidentit Vladimir Putin, Dmitry Medvedev, i cili shërbeu si president i Rusisë nga viti 2008 deri në 2012 dhe tani është zëvendëssekretar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë.

Në deklaratën e tij Medvedev theksoi se Rusia do të prishë “komplotin rusofobik” të Perëndimit për të copëtuar Rusinë. Medvedev u shpreh se Shtetet e Bashkuara kishin ngjallur rusofobi “të neveritshme” në një përpjekje për ta detyruar Rusinë të gjunjëzohej dhe më pas ta copëtonte atë.

Nuk do të funksionojë – Rusia ka fuqinë të vendosë të gjithë armiqtë tanë të guximshëm në vendin e tyre”, tha Medvedev.

Related posts

Azeski: Jemi të kënaqur nga bashkëpunimi formal, por jo edhe thelbësor me Qeverinë

Gazetamax.mk

Kovaçevski dhe Rama: Gjithçka është në duart tona, me anëtarësim do të sigurojmë jetë më cilësore

Gazetamax.mk

U nënshkrua Marrëveshje kolektive mes Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale dhe SASHK-ut

Gazetamax.mk