Përfundon telenovela, Haaland arrin marrëveshje me gjigantin evropian

Telenovelës se Haaland po i vjen fundit.
Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland pritet t’i bashkohet në verë Manchester Cityt.
Skuadra e Man City ka arritur marrëveshje me yllin norvegjez të Borussia Dortmund, Erling Haaland.
Haaland tash e sa javë lidhet me një kalim të mundshëm te City, por deri më tani nuk raportohej për ndonjë marrëveshje mes palëve.

Sipas Mik Keegan të ‘Dailymail’, marrëveshja mes palëve është mbyllur mbrëmë dhe Haaland do të jetë pjesë e Man City.
Lojtari thuhet se do të përfitojë një pagë prej 500 mijë funteve në javë, si pjesë e marrëveshjes.
City do të paguajë edhe obligimet tjera; të kartonit, shumën për agjentin dhe shumën për babanë.

Të fundit në përqindje