Ministri Haliti u takua me ambasadorin holandez, Dirk Jan Kop

Date:

Vazhdimi i bashkëpunimit të suksesshëm ishte në fokusin e takimit të sotëm ndërmjet ministrit të Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës Admirim Aliti dhe ambasadorit të Mbretërisë së Holandës ekselenca e tij Dirk Jan Kop.
Në takim u shkëmbyen mendime dhe u bisedua për mbështetjen e fuqishme të Holandës dhe ndihmës së ofruar në kontekst të projekteve lidhur me Reformën e Administratës Publike, duke e përfshirë edhe luftën kundër korrupsionit. U bisedua edhe për projektet e tjera në të cilat MSHIA-ja po punon me përkushtim, siç janë digjitalizimi, siguria kibernetike dhe mediat.
Ministri Aliti iu falënderua ambasadorit Dirk Jan Kop për mbështetjen e vazhdueshme të cilën e ofron Mbretëria e Holandës dhe ndarjen e përvojave lidhur me proceset reformuese, duke e theksur angazhimin për një administratë profesionale dhe të depolitizuar.
e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...