GazetaMax
Lajme

Nëna ukrainase lë pas burrin dhe vjen në Tiranë, prek me rrëfimin e saj

Një nënë ukrainase që është strehuar në Tiranë ka treguar për familjarët e lënë pas.
Yana Nikolaenko me dy djemtë, Timurin dhe Nikitan, si dhe me nënën e saj, Nataliyan, udhëtuan me javë të tëra për t’u larguar nga luftimet në qytetin e tyre Buça të Ukrainës.
Ata kanë arritur në Tiranë më 20 mars, por pas vetes në Ukrainë kanë lënë të gjithë familjarët e tjerë, përfshirë burrin e Yanas, Igorin.
Ndonëse nuk e dinë se çfarë do të sjellë e ardhmja, Yana dhe nëna e saj shpresojnë që lufta të mbarojë shpejt.

Related posts

Bregu: Lëvizja me letërnjoftime në Ballkanin Perëndimor, shemb murin e fundit të vizave

e-max

Vritet një gazetar amerikan në Ukrainë

e-max

Bogoev: Më lehtë mblidhen 80 deputetë për ndryshime kushtetuese se sa 61 për shumicë të re

e-max