Nga nesër pritet ulje e temperaturave

Shkup, 16 Prill – Siç njofton Enti hidrometeorologjik, nesër priten reshje më të dendura shiu, sidomos në pjesët jugore dhe lindore të vendit, ndërsa temperaturat ditore do të zbresin nën 10 gradë.

    “Nën ndikimin e masës ajrore të lagësht dhe të ftohtë të dielën dhe të hënën do të mbajë mot i vranët, me erë dhe dukshëm më i ftohtë me reshje shiu, ndërsa në male dhe në disa vende më të larta do të ketë borë. Reshje të dendura shiu (mbi 20 l/m2) do të jenë të dielën, veçanërisht në pjesët jugore dhe lindore. “Temperaturat ditore do të ulen me mbi 10 gradë”.

Nga e marta, siç njoftohet në disa vende do të ketë temperatura të mëngjesit nën zero, ndërsa dita do të jetë graduale në rritje.

Të fundit në përqindje