S”ka para, Barcelona heq dorë nga transferimi i yllit të madh

Date:

Real Madrid dhe Manchester City janë skuadrat e vetme që kanë një shans për të nënshkruar me Erling Haaland këtë verë.
Sipas Sport1, Barcelona nuk është më në garë për ta transferuar Erling Haaland, pasi nuk e përballon dot sulmuesin.
Në total, marrëveshja për transferimin e 21-vjeçarit do të kushtojë rreth 300 milionë euro (250 milionë funte/330 milionë dollarë), përcjell ORAinfo.

Madridi ose City do të duhet të paguajnë 175 milion € (146 milion £ / 192 milion dollarë) vetëm për pesë vjet me pagë dhe ndërmjet 40 milion € (33 milion £ / 44 milion) dhe 50 milion € (42 milion £ / 55 milion $) babait të tij Alfie dhe agjentit Mino. Raiola.
Pastaj është klauzola e lirimit prej 75 milion € (62 milion € / 82 milion dollarë), e cila mund të shkojë deri në 90 milion € (75 milion / 99 milion dollarë) në varësi të bonuseve, por në përgjithësi Dortmundi do të marrë vetëm 50 milion € për Haaland./ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...