GazetaMax
Sport

PSG janë të interesuar për Lucas Hernandez

Paris Saint Germain kanë shfaqur interesim për mbrojtësin e Bayern Munich, Lucas Hernandez.
Hernandez është njëri nga prioritet e drejtorit sportiv të PSG-së, Luis Campos.
Siç njofton ‘AS’, ekipi parisien e shohin francezin si një lojtar të rëndësishëm në fazën e mbrojtjes.
Pavarësisht që klubi e duan në ‘Parc des Princes’, ata ende nuk kanë bërë ndonjë ofertë drejt ekipit bavarez.
Hernandez ka kontratë me Bayern Munich deri në vitin 2024 dhe sipas ‘Transfemarkt’ vlerësohet me çmimin 50 milionë euro.
Mbetet të shihet nëse do të ndodhë një lëvizje e 26 vjeçarit drejt Francës.

Related posts

Hazard te Milan? Vjen lajmi i papritur

e-max

Milan ka gati blerjen e madhe brenda Serie A

e-max

Milan merr vendim të ri për Tonalin

e-max

Leave a Comment