Real Madrid e gjen pasardhësin e Modricit

Real Madridi po planifikon të përforcohet në mesfushë për sezonin e ardhshëm.
Dhe, gjiganti spanjoll duket se e ka zgjedhur futbollistin që do ta kërkojë gjatë verës që vjen.
Mediumi “Fichajes” raporton se “Los Blancos” ia kanë vënë syrin mesfushorit të Leicester Cityt, Jamed Madisson.
Përfaqësuesi anglez shihet si pasardhës afatgjatë dhe i sigurt i Luka Modricit, i cili po shkon drejt pensionimit.

Mirëpo, Reali duhet të matet mirë para se ta blejë Madissonin, i cili mund t’i kushtojë rreth 80 milionë euro.
Lojtarin e duan edhe gjigantët e Premierligës, por do t’i përkasë atij ta zgjedh klubin e ri.

Të fundit në përqindje