Real Madrid e gjen pasardhësin e Modricit

Date:

Real Madridi po planifikon të përforcohet në mesfushë për sezonin e ardhshëm.
Dhe, gjiganti spanjoll duket se e ka zgjedhur futbollistin që do ta kërkojë gjatë verës që vjen.
Mediumi “Fichajes” raporton se “Los Blancos” ia kanë vënë syrin mesfushorit të Leicester Cityt, Jamed Madisson.
Përfaqësuesi anglez shihet si pasardhës afatgjatë dhe i sigurt i Luka Modricit, i cili po shkon drejt pensionimit.

Mirëpo, Reali duhet të matet mirë para se ta blejë Madissonin, i cili mund t’i kushtojë rreth 80 milionë euro.
Lojtarin e duan edhe gjigantët e Premierligës, por do t’i përkasë atij ta zgjedh klubin e ri.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...