GazetaMax
Sport

Seria A e interesuar për transferimin e lojtarit të Milanit

Sulmuesi i AC Milan, Lorenzo Colombo mund të ketë një të ardhme në Serie A sezonin e ardhshëm pasi të përfundojë eksperienca e tij aktuale e huazimit, pretendon një raport.
Colombo ka pasur një sezon pozitiv në përgjithësi me SPAL-in deri më tani, pasi ai e ka gjetur veten duke marrë shumë minuta për të parët dhe ka shënuar gjashtë gola para pushimit të Krishtlindjeve, përcjell ORAinfo.

Ka shumë raporte që pretendojnë se ai do të kthehet në Milanello në fund të sezonit, por duhet të jetë vetëm një vizitë kalimtare për të kaluar një pjesë të parasezonit.
Plani për produktin e sektorit të të rinjve kuqezi është që ai të kalojë një sezon tjetër në formë huazimi, ndoshta në Serie A këtë herë pas disa përvojave në kategorinë e dytë.
Sipas raportuesit të Calciomercato, Daniele Longo, ka të ngjarë që e ardhmja e Lorenzo Colombo në sezonin 2022-2023 të jetë ende në Serinë A, sepse adoleshenti është një objektiv konkret për Empolin e Andreazzolit, pasi ata kërkojnë të përforcojnë sulmin./ORAinfo/

Related posts

Ballkani luan sot ndeshjen e kthimit ndaj La Fiorita – përballje sa për protokoll

Gazetamax.mk

Zyrtare: Drummond te Bulls, do ta ketë numrin 3

Gazetamax.mk

Nico i Barcelonës shumë afër huazimit te Valencia

Gazetamax.mk