Simeone paguhet më shumë sesa Mbappe dhe yjet tjerë të futbollit

Date:

Rroga e Diego Simeones është bërë temë në botën e futbollit.
Në fakt, trajneri argjentinas po e udhëheq tash e sa vite me sukses Atletico Madridin.
Me klubin spanjoll e ka fituar dy herë titullin e kampionit në La Liga dhe ka shkuar edhe në finale të Ligës së Kampionëve.
Pra, ai është bërë njeri mjaft i rëndësishëm tek “Los Colchoneros”.
E këto arritje ia kanë mundësuar atij të përfitojë edhe shumë para.

Madje, rroga e tij është aq e madhe sa që i kalon edhe rrogat e Kylian Mbappes dhe të yjeve të tjerë të futbollit botëror.
Në fakt, besohet se Simeone paguhet 3,33 milionë euro në muaj.
Kjo nuk është ndoshta rroga më e madhe e një trajneri në botë, por gjithsesi është më e lartë se e shumë prej yjeve të futbollit botëror.
Sipas “France Football”, ylli i PSG-së, Kylian Mbappe dhe ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo paguhen nga 2,63 milionë euro në muaj, kurse Kevin de Bruyne në Manchester City e ka rrogën mujore 2 milionë euro.
Simeone është njëri prej trajnerëve më të mirë dhe më të paguar në botë.
Dhe, ai i merr gjithë këto para në një klub që s’është i pasur kushedi sa.
Madje, thuhet se Atletico Madridi qe një kohë të gjatë funksionon me borxhe të mëdha.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...