Spanja mposht me vështirësi Shqipërinë

Date:

Spanja ka mposhtur Shqipërinë.
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Shqipërisë, teksa Spanja ka arritur të triumfojë ndaj Shqipërisë me rezultat 2-1.
Fillimisht në ndeshjen ndërmjet këtyre dy shteteve shënuan vendasit me golin e Ferran Torres në minutën e 75-të, ku asistoi Yeremy Pino.
Ndërkaq, Shqipëria e barazoi rezultatin me Myrto Uzunin i cili shënoi në minutën e 85, pas një gabimi në vijën e mbrojtjes së Spanjës.
Megjithatë, Spanjës iu deshën vetëm 5 minuta për të kaluar në epërsi ndaj Shqipërisë ku golin e shënoi Dani Olmo, për të cilin asistoi mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba.
Vlen të përmendet se goli për Shqipërinë ndaj Spanjës vie pas 29 vitesh.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...