GazetaMax
Sport

Spanja mposht me vështirësi Shqipërinë

Spanja ka mposhtur Shqipërinë.
Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Shqipërisë, teksa Spanja ka arritur të triumfojë ndaj Shqipërisë me rezultat 2-1.
Fillimisht në ndeshjen ndërmjet këtyre dy shteteve shënuan vendasit me golin e Ferran Torres në minutën e 75-të, ku asistoi Yeremy Pino.
Ndërkaq, Shqipëria e barazoi rezultatin me Myrto Uzunin i cili shënoi në minutën e 85, pas një gabimi në vijën e mbrojtjes së Spanjës.
Megjithatë, Spanjës iu deshën vetëm 5 minuta për të kaluar në epërsi ndaj Shqipërisë ku golin e shënoi Dani Olmo, për të cilin asistoi mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba.
Vlen të përmendet se goli për Shqipërinë ndaj Spanjës vie pas 29 vitesh.

Related posts

Shqipëria vetëm barazim me Gjeorgjinë

Gazetamax.mk

Napoli dhe Juve kualifikohen në Ligën e Kampionëve për sezonin 2022/2023

Gazetamax.mk

Rregullohet gjithçka, Romagnoli lojtar i Lazios!!

Gazetamax.mk