Sqarohet gjithçka, Messi do të luajë për këtë skuadër

Lionel Messi, do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, sipas një raporti, pavarësisht spekulimeve që e lidhin argjentinasin ikonë me një rikthim në Barcelonë.
34-vjeçari iu bashkua PSG-së verën e kaluar pasi u detyrua të largohej nga Camp Nou për shkak të situatës së dëmtuar financiare atje, e cila vetëm kohët e fundit ka filluar të ulet, përcjell ORAinfo.

Messi pritej ta merrte me stuhi Ligue 1, por që kur u transferua në Francë, ai nuk ka luajtur në nivelin që arriti gjatë kohës së tij në Barça duke shënuar vetëm tetë gola në të gjitha garat deri më tani, megjithëse ka 13 asistime. .
Kjo nuk i ka ndaluar disa ish-shokët e tij të skuadrës dhe madje edhe presidentin e klubit, Joan Laporta, të flasin për një rikthim të mundshëm te Barcelona, ku Messi kaloi 17 vite të ngarkuara me trofe.
Megjithatë, Laporta ka ndryshuar melodinë e tij dhe tani Mundo Deportivo shkruan se lojtari ka vendosur gjithsesi të ‘vazhdojë’ në kryeqytetin francez./ORAinfo/

Të fundit në përqindje