GazetaMax
Lajme

Takohen drejtori i AKI-së dhe kryeshefi i Inspektoratit Policor të Kosovës

Kryeshefi Ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj pritur sot në takim drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti.
Ky takim u mbajt në objektin e IPK-së ku përveç tjerash u diskutua edhe për zbatimin e Memorandumit të bashkëpunimit ndërmjet IPK-së dhe AKI –së.
Kryeshefi i IPK-së falënderoi Drejtorin e AKI-së për përkrahjen dhe rolin e rëndësishëm që AKI kishte në shkëmbimin e informacioneve gjatë hetimit dhe realizimit të operacionit “Pika” në kuadër të autorizimeve ligjore të dy institucioneve të rëndësishme për sigurinë e vendit.
Që të dy udhëheqësit shprehën gatishmërinë për thellimin të bashkëpunimit në mes të dy institucioneve drejt mbështetjes së njëra tjetrës në përmbushjen e mandatit të tyre kushtetues dhe ligjor.

Related posts

Kovaçevski: Të bashkuar në lirinë t’i vazhdojmë perspektivat

Gazetamax.mk

Turbulenca tek LSDM/ Kovaçevski kërkon shef të ri të MPB, kush mund të zëvendësojë Spasovskin!?

Gazetamax.mk

LSDM dhe Alternativa për Zhurnal: Nuk ka ndryshime në kabinetin qeveritar, kjo nuk është temë

Gazetamax.mk