VMRO, Aleancа, Besa dhe Levica nuk urojnë dyvjetorin e anëtarësimit në NATO

Date:

Sot, Republika e Maqedonisë së Veriut ka mbushur dy vite nga anëtarësimi në aleancën veriatlantike NATO.

Që nga ajo ditë, vendi ndihet më i sigurtë në të gjitha aspektet përfshirë dhe situata siç gjendet sot bota nën ankth nga luftimet që po bëhen në Ukrainë përballë një fuqie bërthamore siç është Rusia.

Por, sot pikërisht në këtë ditë krahas urimeve të shumta nga krerët shtetërorë, urime të ngjajshme nuk kemi pasur nga partitë opozitare përfshirë këtu VMRO dhe Levica.

Por akoma më interesante vjen fakti se mesazh urimi nuk ka pasur as nga Lëvizja Besa e as nga Aleanca për shqiptarët.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...