GazetaMax
Sport

Zvicër-Kosovë, në këtë orë zhvillohet miqësorja e shumëpritur

Suksesi ndaj Burkina Fasoso, sfidë që “Dardanët” e fituan me rezultat 5-0 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ka bërë që të rritet entuziazmi tek adhuruesit e futbollit në Kosovës dhe rrjedhimisht pritjet nga ballafaqimi me Zvirën janë bërë më të mëdha.
“Dardanët” do të ballafaqohen sot me fillim nga ora 18:00 më “helvetikët” në stadiumin “Letzigrund Stadion” në Zyrih.
Granit Xhaka, Xherdan Shaiqir dhe Andi Zeqiri do të jenë lojtarët që do të jenë në fokusin e të gjitha tifozëve pasi do të luajnë ndaj vendit të tyre. Si Xhaka ashtu edhe Shaqiri kanë deklaruar para ndeshjes se do të japin maksimumin ndaj Kosovës për të marrë fitore në këtë ballafaqim.
Nga ana tjetër, trajneri i ri i Kosovës Alain Giresse ka thënë para ndeshjes se do të ketë ndryshime në formacionë krahasuar me atë kundër Burkina Fasos.

Related posts

Punë e kryer, ja ku po transferohet Romagnoli

Gazetamax.mk

Seria A e interesuar për transferimin e lojtarit të Milanit

Gazetamax.mk

Realit i shtohet konkurrenca, skuadrat e Premier League pas Mbappe

Gazetamax.mk