Asensio në verë pritet të transferohet në Milan

Milani raportohet se është duke kryesuar garën për transferimin e Marco Asensios.
Spanjolli pritet të largohet nga “Santiago Bernabeu” gjatë afatit kalimtar të verës, pasi nuk bën pjesë në planet e klubit madrilen.

Dhe, sipas “Calciomercato”, Milani është favoriti kryesor për të siguruar shërbimet e Asensios, pasi ka zhvilluar tashmë negociatat me përfaqësuesit e lojtarit.
Pavarësisht mos-marrëveshjeve fillestare lidhur me pagën, tani thuhet se ka sinjale pozitive që 26-vjeçari të transferohet në “San Siro”.
Interesim për Asension ka shprehur edhe Arsenali, por edhe vet anëtari i Real Madridit besohet se e pëlqen më shumë kalimin te Milani.

Të fundit në përqindje