Belotti te Milan? Vjen lajmi i papritur

Date:

Pavarësisht afrimeve nga klubet e tjera, Andrea Belotti e ka bërë të qartë se dëshiron të presë AC Milan.
Megjithatë, nuk duket se Il Gallo do të kalojë te kuqezinjtë as këtë herë, përcjell ORAinfo.
Kontrata e Belottit me Torinon do të skadojë në fund të sezonit dhe prej shumë muajsh tashmë, është bërë mjaft e qartë se ai nuk do të rinovojë. Kjo është edhe arsyeja pse Milani është lidhur me të, duke parë se ai është një kuqezinjë fëmijërie dhe ata kanë nevojë për një sulmues.

Milani, nga ana tjetër, ka vendosur të fokusohet në objektiva të tjerë (Origi dhe Scamacca) dhe kjo ka ndryshuar qasjen e Belottit ndaj Torinos. Sipas Tuttosport një rinovim tani duket më pak i komplikuar se vetëm disa javë më parë.
Prandaj, Belotti mund të përfundojë të qëndrojë në Torino, por një lëvizje në Milan nuk duhet të përjashtohet ende. Por pa dyshim, duket më pak e mundshme për çdo ditë që kalon./ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...