GazetaMax
Sport

Belotti te Milan? Vjen lajmi i papritur

Pavarësisht afrimeve nga klubet e tjera, Andrea Belotti e ka bërë të qartë se dëshiron të presë AC Milan.
Megjithatë, nuk duket se Il Gallo do të kalojë te kuqezinjtë as këtë herë, përcjell ORAinfo.
Kontrata e Belottit me Torinon do të skadojë në fund të sezonit dhe prej shumë muajsh tashmë, është bërë mjaft e qartë se ai nuk do të rinovojë. Kjo është edhe arsyeja pse Milani është lidhur me të, duke parë se ai është një kuqezinjë fëmijërie dhe ata kanë nevojë për një sulmues.

Milani, nga ana tjetër, ka vendosur të fokusohet në objektiva të tjerë (Origi dhe Scamacca) dhe kjo ka ndryshuar qasjen e Belottit ndaj Torinos. Sipas Tuttosport një rinovim tani duket më pak i komplikuar se vetëm disa javë më parë.
Prandaj, Belotti mund të përfundojë të qëndrojë në Torino, por një lëvizje në Milan nuk duhet të përjashtohet ende. Por pa dyshim, duket më pak e mundshme për çdo ditë që kalon./ORAinfo/

Related posts

Liverpool godet në cak, e transferon super talentin portugez

Gazetamax.mk

Arthur dhe Juventus do t`i ndajnë rrugët

Gazetamax.mk

Asllani shënon në debutimin e tij me Interin

Gazetamax.mk