Juventus- Fiorentina, formacionet zyrtare

Formacionet zyrtare: Juve dhe Fiorentina në sfidën që përcakton finalistin e Kupës.
Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Fiorentinas.
Bianconerët fituan me rezultat minimal (1-0) në sfidën e parë që u zhvillua në Stadio Artemio Franchi dhe janë favoritë për të vazhduar tutje.
Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Vincenzo Italiano i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.
Formacioni startues i Juventusit: Perin; De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Bernardeschi, Zakaria, Danilo, Rabiot; Vlahovic, Morata
Formacioni startues i Fiorentinas: Terracciano; Venuti, Martinez Quarta, Igor, Biraghi; Duncan, Torreira, Saponara; Nico González, Cabral, Ikoné
Skuadra fituese në finalen e 11 majit në Stadio Olimpico të Romës luan kundër Interit që në gjysmëfinale eliminoi rivalin lokal, Milan.

Të fundit në përqindje