Koncerti i Malumës, këngëtari kolumbian argëton shqiptarët për Ditën e Verës

Date:

Pritja ishte e zjarrtë. Ndërsa Maluma ende nuk kishte dalë në skenë muzika latine shoqëronte pjesëmarrësit në shesh.

Të shitura 11 mijë bileta. Duket se të gjithë I njihnin shumë mirë tekstet e Malumës. Skenogafia madhështore u shoqërua nga një paraqitje e shkurtër në ekran të profilit artistik të Malumës.

Kënga e parë ishte Corazon. Pothuajse të gjithë e njohnin dhe e këndonin bashkë me të. I veshur me një xhup jeshil dhe syze të bardha, të cilat më vonë i hoqi, stili i veçantë ra menjëherë në sy.

Pothuajse çdo këngë kishte një performancë të dedikuar, shoqëruar nga grupi i kërcimit.

Vajzat ishin kujdesur që ta mikprisnin Malumën me pankarta në gjuhën e tij, mes tyre lexojmë “ Marry me”.

Një “dhuratë” personale e hedhur në skenë që në këngët e para e shoqëroi për pak kohë mikrofonin e performancës së tij.

Papi Juancho Tour nuk mund të shkonte më mirë se kaq. Me të gjitha hitet nën një mbrëmje më yje dhe atmosferë të nxehtë. Njëlloj siç i ka hije muzikës latine dhe vetë atij, Maluma Baby.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...