Mickoski: Deputetët dhe ministrat e LSDM-së janë rob të BDI-së

Date:

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në ClickPlus në TV21 duke folur për koalicionin qeverisës LSDM-BDI tha se 15 deputetë e BDI-së udhëheqin me 40 deputetë të LSDM-së.

Kjo sipas tij është keq për shtetin.

“Unë e kam thënë qëndrimin tim. Deputetët dhe ministrat e LSDM-së janë rob të BDI-së. Kjo ndoshta e rriti rejtingun e BDI-së, por kjo është gjendja faktike. Këta 15 deputetë, qeverisin me ata 40. Aty janë Bujari, Kreshniku dhe Artani. Nga ana tjetër e keni Kovaçevskin.

A e di ndokush se kush është zëvendëskryeministër për luftim të korrupsionit? Unë nuk e di si duket. Unë nëse nuk do ta shihja ministrin e Drejtësisë në ndeshjen në Palermo, nuk do ta dija se është këtu. Çdo meritë se si arritën këta 15 deputetë të qeverisin këta 40. Por kjo është e keqe për shtetin”, tha Mickoski.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...