Miss-i i parë i Kosovës, Afërdita Paqarada me dy fëmijë të rritur ende në top formë

Date:

Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur “Ballo Shqiptare”, një organizim tradicional nga dy ikonat e bukurisë, Diellza Kolgeci e Afërdita Paqarada.
Në “Ballo” kishte të ftuar personalitete të njohura nga fusha të ndryshme, duke filluar nga bota e artit, politika, afarizmi, etj.
Ajo që shkëlqej në këtë mbrëmje glamuri, ishte missi i parë shqiptar dhe zonja e biznesit, Afërdita Paqarada, që edhe ketë herë dukej mrekullueshëm me një fustan me detaje tradicionale.
Afërdita ishte e shoqëruar nga dy fëmijët e saj, Arti dje Arba Arti, kishte ardh nga Londra për ta surprizuar të ëmën në këtë mbrëmje të veçantë.
e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...